BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orosz tulajdonban marad a Szlavnyeft

2002. december 18. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A negyedik és az ötödik legnagyobb orosz olajtársaság, a TNK és a Szibnyeft egyenlő arányban, összesen 1,86 milliárd dollárt fizet az ország kilencedik legnagyobb olajcégéért, a Szlavnyeftért. Így elhárult annak a veszélye, hogy az utolsó komoly állami olajtársaság kínai kézbe kerül. A China National Petroleum Corp. (CNPC) nem is vett részt a Szlavnyeft 75 százalékos pakettjének tegnapi aukcióján, ami után biztosra mehetett a cégben már 17 százalékkal rendelkező Szibnyeft. Az idei legnagyobb oroszországi privatizációban elért, az 1,7 milliárd dolláros kikiáltási árnál valamivel nagyobb összeg jól jön a kormánynak, mert jövőre 17 milliárd dollárnyi külföldi adósságot kell visszafizetnie - írta a Reuters. A Kreml azonban a vételárnál feltehetően fontosabbnak tartotta, hogy a kínai állami tulajdonban lévő CNPC ne kaparintsa meg a nemzetbiztonsági szempontból is jelentős vállalatot, amely napi 320 ezer hordó olajat termel ki és 600 ezer hordót dolgoz fel orosz, valamint belorusz üzemeiben.
(NAPI)

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet