BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszteséges a McDonald's

2002. december 17. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Történelmének első negyedéves veszteségére számít az amerikai McDonald's a leépítések és az étterembezárások költségei miatt. A világ legnagyobb gyorsétteremlánca az egyszeri tételekkel részvényenként 5-6 centes nettó veszteséget jelez előre. Az egyszeri tételek nélkül 25-26 cent nyereséget vár, ami elmarad az elemzői konszenzustól. A részvény árfolyama azonnal 5 százalékkal, 16,52 dollárra esett, mert a McDonald's novemberben ugyan már bejelentette több országból való kivonulását, de azt csak most közölte, hogy árbevétele elmarad a várttól. Az egydolláros menü nem váltotta be a reményeket - kommentált a Reuters által megkérdezett elemző.
B. P. A.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet