BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jövőre csökken az RWE nyeresége

A német RWE AG közüzemi csoport arra számít, hogy jövőre számottevően nő üzemi nyeresége, nettó profitja azonban a leírások miatt jelentősen csökkenni fog.

2002. december 16. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az üzemi nyereség és az EBITDA jövőre két számjegyű ütemben emelkedik, a nettó nyereség azonban az akvizíciók költségei és más egyszeri kiadások miatt számottevően csökken - áll a Magyarországon is számos érdekeltséggel rendelkező RWE AG közleményében. A második legnagyobb német közüzemi csoport arra reagált, hogy a Der Spiegel német hetilap belső jelentésekre hivatkozó cikke szerint a csoport jövőre 1,1 milliárd eurót ír le, és nettó nyeresége 500 millió euróval marad el az ez évitől. A csoport közleményéből az is kiderül, hogy az American Water Works jövő év elején lezárandó megvétele miatt a nettó adósságállomány átmenetileg 26 milliárd euróra emelkedik, de a jövő év végére 2 milliárd euróval, illetve a következő két évben számottevően csökken. Ugyanakkor az auditor PricewaterhouseCoopers közreműködésével elkészített kalkulációk azt mutatják, hogy nem kell számítani leírásokra a három fő akvizíció miatt.
A negyedik legnagyobb európai közműcsoport, amely a leírások előtt idén 1,8 milliárd euró nettó nyereséget vár, az utóbbi években 22 milliárd eurót költött felvásárlásokra: egyebek mellett megvette a brit Thames Water Plc vízműveket, valamint az Innogy Plc villamos műveket és a cseh Transgast - emlékeztetett a Reuters.
(NAPI)

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet