Az üzemi nyereség és az EBITDA jövőre két számjegyű ütemben emelkedik, a nettó nyereség azonban az akvizíciók költségei és más egyszeri kiadások miatt számottevően csökken - áll a Magyarországon is számos érdekeltséggel rendelkező RWE AG közleményében. A második legnagyobb német közüzemi csoport arra reagált, hogy a Der Spiegel német hetilap belső jelentésekre hivatkozó cikke szerint a csoport jövőre 1,1 milliárd eurót ír le, és nettó nyeresége 500 millió euróval marad el az ez évitől. A csoport közleményéből az is kiderül, hogy az American Water Works jövő év elején lezárandó megvétele miatt a nettó adósságállomány átmenetileg 26 milliárd euróra emelkedik, de a jövő év végére 2 milliárd euróval, illetve a következő két évben számottevően csökken. Ugyanakkor az auditor PricewaterhouseCoopers közreműködésével elkészített kalkulációk azt mutatják, hogy nem kell számítani leírásokra a három fő akvizíció miatt.
A negyedik legnagyobb európai közműcsoport, amely a leírások előtt idén 1,8 milliárd euró nettó nyereséget vár, az utóbbi években 22 milliárd eurót költött felvásárlásokra: egyebek mellett megvette a brit Thames Water Plc vízműveket, valamint az Innogy Plc villamos műveket és a cseh Transgast - emlékeztetett a Reuters.
(NAPI)
