BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hárommilliárd dollárért épít gyárat a Toshiba

2002. december 15. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Japán legnagyobb chipgyártója, a Toshiba Corp. az utóbbi években sokat szenvedett ágazat fellendülésére számítva 350 milliárd jen (2,85 milliárd dollár) beruházással az elkövetkező négy év folyamán két üzemet létesít, amelyek a legkorszerűbb rendszerchipek gyártására lesznek alkalmasak. A 200 helyett 300 milliméteres lapkák használata révén ez 30 százalékos költségmegtakarítást jelent a vállalat számára. A Toshiba legnagyobb hazai vetélytársa, a NEC a jövő év első felében dönt, vállalja-e a 300 milliméteres lapkák gyártásához szükséges igen költséges beruházást.
A Toshiba a tervek szerint jövő év áprilisában indítja az első üzem építését, amely 2004-ben megkezdi az elsősorban nagy sebességű internetes kapcsolatteremtést elősegítő chipek előállítását. A 300 milliméteres LSI-kből az üzemekben évente mintegy 25 ezer darabot állítanak elő. Azt még nem döntötték el, hogy keresnek-e partnert a beruházáshoz, a Dow Jones szerint pozitív döntés esetén a cég a rendszerchip-fejlesztésben is vele évek óta együttműködő Sony Corp.-ra és a Fujitsu Ltd.-re számíthat. A Toshiba szállítja például a Sony hatalmas sikert aratott videojátéka, a PlayStation 2 egyik legfontosabb LSI-jét.
B. T. J.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet