BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Garri Kaszparov road show-ra indult

2002. december 12. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Garri Kaszparov exvilágbajnok gőzerővel népszerűsíti a Russian Growth Fund befektetési alapot, amelynek irányításában maga is részt vesz, miután arra számít, hogy a sakkozásból származó bevétele már nem sokáig tartható a jelenlegi szinten. Az 1997-ben létrehozott alapnak Kaszparov azelőtt csak tanácsadója volt, de most nagyobb szerepet vállalt a vezetésben, amit azzal indokolt, hogy mára megszűntek az oroszországi viszonyokkal kapcsolatos korábban hangoztatott fenntartásai. A befektetési klíma javulni kezdett, és bár még nincs teljes körű piacgazdaság és demokrácia, az üzleti lehetőségek egyre bővülnek, jövőre 4000 állami vállalat privatizációja várható - nyilatkozta Kaszparov a befektetési alapot népszerűsítő turnéjának genfi első állomásán. A road show a világ fő pénzügyi központjaiban, Zürichben, Londonban és New Yorkban folytatódik. Elsősorban gazdag magánszemélyek érdeklődését kívánják felkelteni, a minimális befektetési összeg ugyanis 500 ezer dollár. Az alap vagyona jelenleg 30 millió dollár, ennek kétharmadát a világ egyik legnagyobb magnéziumgyártójában, az űrtechnológiát és az elektronikai ipart ellátó Solikamsk Magnesium Plantban vásárolt részesedés teszi ki. A cég ugyan idén várhatóan kis veszteséget szenved el, de az alap ennek ellenére nyereségre számít. A jövőre negyvenedik évét betöltő orosz nagymester a legfiatalabb világbajnok volt 22 évesen, és azóta is a legjobbnak számít a sakk világában, noha öt évvel ezelőtt kikapott az IBM Deep Blue szuperszámítógépétől. 2000 óta csak Élő-pontszáma alapján világelső. Egyelőre a sakkozás is szép jövedelmet hoz neki, hiszen a versenydíjak és rajtpénzek mellé tavaly a Pepsicóval, idén a Volkswagennel kötött reklámszerződést.
B. P. A.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet