Megfogyatkozhatnak a Szerbiából érkező vásárlók a szegedi bevásárlóközpontokban, miután a szlovén Mercator lánc ma megnyitja első hipermarketjét Belgrádban, még e hónapban megnyílik a görög Veropoulos áruházlánc első egysége, jövőre pedig megérkezik a Cora is. Az elszigetelődés évei, vagyis a Milosevics-éra nyomán Szerbia kimaradt a kelet-közép-európai hipermarketboomból, s aki csak megengedhette magának, az az utóbbi években Szegedre ment bevásárolni. A Mercator most mintegy harmincezerféle cikket kínál majd - nyilatkozta az áruházlánc szerbiai illetékese a Reutersnak -, szemben a szerbiai boltok 7 ezres átlagával. Ez a 42 millió eurós beruházás a legnagyobb egyedi befektetés a Milosevics utáni korszakban, s a cég új, 70 ezer négyzetméteres belgrádi hipermarkete a legnagyobb lesz ex-Jugoszlávia területén. A Mercator terjeszkedni készül Bulgáriában és Romániában is.
