A Deutsche Post (DP) tárgyalásokat folytat az osztrák posta 75 százalékának megvásárlásáról, de az akvizíció terve máris politikai akadályokba ütközött - értesült a Financial Times Deutschland. A gazdasági lap azt is tudni véli, hogy a német posta más nyugat-európai postákban is szívesen szerezne részesedéseket. Klaus Zumwinkel, a DP és Peter Michaelis, az osztrák állami vagyonkezelő ÖIAG vezérigazgatója néhány hete megvitatták a 2-3 milliárd euró értékű posta-pakett sorsát, de az osztrák kormányalakítási tárgyalásokra tekintettel a tranzakciót kezdeményező és azt támogató Karl-Heinz Grasser pénzügyminiszter az ügylet felfüggesztését rendelte el. Az ÖIAG szóvivője úgy nyilatkozott, hogy több érdeklődővel is folytattak már megbeszéléseket, de az eladáshoz a parlament előzetes jóváhagyása szükséges. Az osztrák Néppárt ugyan a szavazatok 42,3 százalékát megszerezve földcsuszamlásszerű győzelmet aratott a november 24-i általános választásokon, korábbi koalíciós partnere, Jörg Haider Szabadságpártja azonban csak 10,2 százalékot kapott, így nehézzé vált stabil kormánykoalíció megalakítása. Wolfgang Schüssel, a Néppárt elnöke már jelezte: inkább tovább kormányozna a privatizációbarát Szabadságpárttal, mint a 36,9 százalékot elért szociáldemokratákkal - írta a Reuters.
