Elmúlt a cég fennmaradását fenyegető veszély és megszületett az új MobilCom, amelynek mérlegét már nem terheli a harmadik generációs (3G) mobilkoncessziókra kifizetett hatalmas összeg; a cég emellett lemondott a szolgáltatás kiépítéséről - nyilatkozta Thorsten Grentz, a német mobilszolgáltató vezérigazgatója a harmadik negyedéves jelentést kommentálva. Az irányadó eredmény, az EBITDA 6,8 milliárd eurós mínuszból 7,1 milliárd eurós pluszba fordult át ugyan, de a működésből 518,8 millió euró árbevétel mellett 10,8 millió eurós EBITDA-veszteség származott. A különbség abból fakad, a két évvel ezelőtt 28,5 százalékos tulajdonossá vált France Télécom SA - amely hónapokon át sikertelenül próbálta megszerezni az irányítást, de csak a vezérigazgató leváltását sikerült elérnie - a múlt héten a német kormány közvetítésével létrejött egyezségben 7,1 milliárd euró adósságot átvállalt, illetve leírt. A francia távközlési vállalat cserébe megkapja a 8,4 milliárdért megszerzett 3G tervezett eladásából befolyó bevétel 90 százalékát. A MobilCom 9,9 milliárd eurót írt le a mobilkoncessziók költségei után, így a nettó vesztesége 2,9 milliárd euró lett. Tegnap a részvény 4,7 euró körül forgott, az idei mélypontja 0,73, a csúcs 26,85 euró volt.
B. P. A.
