BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A J.P. Morgan megvenné a Cesky Telecomot

2002. november 28. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Cesky Telecom privatizációjában a prágai kormány tanácsadójaként több éven át sikertelenül közreműködő J.P. Morgan felvásárlási ajánlatot tett a legnagyobb cseh távközlési vállalatra: az amerikai befektetési bank az 51 százalékos pakettért 1,8 milliárd eurót kínált, ugyanannyit, mint a kútba esett tranzakcióban (NAPI Gazdaság, 2002. november 28., 1. oldal) a Deutsche Telekom vezette konzorcium. A kormány tagjait valósággal sokkolta a Wall Street egyik vezető szereplője által egyébként hivatalosan be nem jelentett vételi szándék. Mladimír Mlynár informatikai miniszter szerint az ajánlat felveti a kérdést, hogy a J.P. Morgan megfelelően végezte-e a dolgát mint tanácsadó. Egyúttal közölte, hogy a kormány várhatóan elutasítja az ajánlatot. Elemzők szerint nem nehéz kitalálni, hogy a J.P. Morgan a lehető leggyorsabban stratégiai befektetőnek adná el a csomagot, ha mégis sikerrel járna.
(NAPI)

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet