BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Állami segítség a France Télécomnak

2002. november 27. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A francia kormány kész 9 milliárd euróval kisegíteni az adóssághegy alatt roskadozó, többségi állami tulajdonban lévő France Télécom SA (FT) távközlési vállalatot, elkerülendő a kockázatos alaptőke-emelést - értesült a Le Figaro. A tőkeinfúziót a kormány egy speciális alapon keresztül biztosítaná, amely hitelt venne fel az állami bankoktól, és azt továbbkölcsönözné a távközlési vállalatnak, hogy enyhítsen a likviditási gondokon. Cserében az 54 százalékos állami pakett az alapba kerülne. A Reuters által megkérdezett elemzők szerint azonban a tőkeemelést nem lehet a végtelenségig halogatni, különösen az első félévi 12,5 milliárd eurós nettó veszteség és a jövőre lejáró 15 milliárd euró adósság tükrében.
A kormányhoz közel állónak tartott napilap meg nem nevezett forrásra hivatkozó értesülését sem a kormány, sem az FT nem volt hajlandó kommentálni, a csoport csupán annyit közölt, hogy az adósságállomány refinanszírozására vonatkozó terveket még nem véglegesítették. A lap azt is tudni véli, hogy a társaság új elnöke, Thierry Breton hatalmas tartalékot készül beállítani a mérlegbe, és emiatt várhatóan nagyon rossz eredményről számol be az FT.
A részvény árfolyama tegnap 5,5 százalékkal, 15,37 euróra erősödött, de így is csak alig a felét nyerte vissza a keddi 10 százalékos veszteségnek, amit a brókerek azzal a pletykával magyaráztak, hogy az FT előkészületeket tesz jegyzett tőkéje megemelésére, vagy eladja az Orange SA mobilszolgáltatójában lévő tulajdoni hányadának egy részét, hogy csökkenteni tudja 70 milliárd eurós adósságállományát. Ezzel az összeggel az FT a világ tőzsdén jegyzett vállalatai közül a legjobban eladósodott.
B. P. A.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet