A Sony-Ericssonnak új, sikeres mobilkészülékekkel kell előállnia, ha meg akarja állítani az értékesítés további zuhanását - állapította meg a Gartner Dataquest. Az intézet az eladási statisztika összeállításánál nem a kiskereskedőknek kiszállított, hanem a végfelhasználók által megvásárolt készülékeket veszi számba, így adatai a tényleges eladásokat mérik. E szerint a harmadik negyedévben a svéd-japán vegyesvállalat 5 millió mobilkészüléket adott el. Az egyesülés előtt a tavalyi harmadik negyedévben még több mint 8,5 milliót értékesítettek. Piaci részesedésük az akkori 8,8-ről idén 4,8 százalékra zuhant. A cég így igen messze van meghirdetett céljától, hogy a világ vezető mobilkészülék-gyártója legyen 2006-ra. Ezt a helyet egyelőre a finn Nokia tölti be, amely a tavalyi 34,1-ről 35,9 százalékra növelte piaci részesedését számos új modelljének köszönhetően. Utána következik az amerikai Motorola 14,4, a dél-koreai Samsung 10,6 és a Siemens 7,8 százalékos részesedéssel.
(NAPI)
