BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem fogy a GameCube

2002. november 21. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A GameCube játékkonzol és a GameBoy gyártója, a japán Nintendo Co. Ltd. sikertermékei gyengébb kereslete és az erős jen miatt a szeptemberrel zárult félévében éves összevetésben 45 százalékkal, 19 milliárd jenre (155 millió dollár) zuhanó nettó profitról számolt be. Az árbevétel 7,8 százalékkal, 208 milliárd jenre süllyedt. A 2,88 millió eladott darabbal a GameCube messze van a legnagyobb rivális, a Sony által értékesített 12,9 millió PlayStation2-től - hívta fel a figyelmet a Reuters. A Nintendo a teljes pénzügyi évre nettó profitjának 25 százalékos csökkenését jelezte, mert arra számít, hogy a GameCube-ból 17, a GameBoyból pedig 21 százalékkal kevesebbet tud csak eladni a korábban tervezettnél.
(NAPI)

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet