BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az ING elégedett lenne a tavalyi eredménnyel

2002. november 21. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Lejjebb vitte egész évi profitprognózisát, továbbá a biztosítási részleg fizetőképességének megerősítését célzó intézkedéseket és létszámleépítést jelentett be tegnap az ING Groep NV bank- és biztosítási csoport. A holland pénzügyi szolgáltató, amely 65 országban, köztük Magyarországon van jelen, 1000 alkalmazottat küld el vállalati részlegétől, és már megelégedne a tavalyi, 2,2 eurós részvényenkénti nyereséggel, noha korábban ennek túlszárnyalását remélte. A csoport ugyanakkor eleget tett azoknak a piaci várakozásoknak, amelyek abban bíztak, hogy a tőzsdei lejtmenettől megviselt biztosítási részleg fizetőképességi rátájának növelése érdekében változtat osztalékpolitikáján. A módosítás lényege, hogy az idei év után járó osztalékot nagyobb részben vehetnék fel a tulajdonosok saját részvényben - írta a Reuters.
Az ING a harmadik negyedévben üzemi profitját éves összevetésben 7 százalékkal, 974 millió euróra növelte, míg az elemzői konszenzus 966 millió euró volt. A befektetők jól fogadták a mérleget és a tervezett intézkedéseket: a részvény árfolyama 8 százalékkal, 18,43 euróra szaladt fel, így a csoport piaci értéke mintegy 36 milliárd euró.
(NAPI)

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet