A német BASF AG részvényeinek árfolyama nem egészen 2 százalékkal emelkedett tegnap, noha a legnagyobb európai vegyipari csoport idén először volt hajlandó nyereség-előrejelzést adni, és a vártnál jobb harmadik negyedévi számokkal kápráztatta el a szektor iránt érdeklődőket - írta a Bloomberg. A prognózis szerint a csoport az egyszeri tételek nélküli üzemi eredmény legalább 15 százalékos növekedésére és a tavalyit elérő árbevételre számít a teljes évben. A harmadik negyedévben az agrokémiai üzletágon kívül az összes részleg nyereséges volt, és így a BASF éves összevetésben duplájára, 247 millió euróra növelte nettó profitját, és 80 százalékkal, 591 millió euróra egyszeri tételek nélküli üzemi nyereségét.
(NAPI)
