BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kiárusítás jótékonyan hatott a Siemens mérlegére

A Siemens AG az egyszeri tételeknek köszönhetően számottevően növelte nettó nyereségét a szeptemberrel zárult pénzügyi évében. A legnagyobb német elektronikai és nehézipari csoport nehéz évre és a csoportszintű értékesítési volumen hanyatlására számít.

2002. november 13. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az eddigieknél is nagyobb kihívásokra számít az októberrel kezdődött új pénzügyi évben a Siemens, mert legfontosabb üzletágaiban és piacain állandósult a gyenge beruházási hajlandóság, ami különösen a távközlés, valamint az erőművi berendezések gyártása terén fogja éreztetni negatív hatását az értékesítésre. Emellett nem kalkulálhatnak az egyszeri tételek jótékony hatásával, viszont a profitot várhatóan lerontják a csoport nyugdíjalapjainak növekvő terhei - derült ki Heinrich von Pierernek, a Siemens vezérigazgatójának a szeptemberrel véget ért pénzügyi év mérlegének tegnapi közzétételével egyidejűleg adott előrejelzéséből.
Pierer az elmúlt év eredményeiről mindenesetre még elégedetten nyilatkozhatott. A legnagyobb német elektronikai és nehézipari csoport, amelynek termékskálája a mobiltelefonoktól a mozdonyokig terjed, éves összevetésben 24 százalékkal, 2,6 milliárd euróra növelte nettó nyereségét, amit azonban elsősorban az pumpált fel, hogy 936 milliós adómentes tőkenyereség származott az Infineon Technologies AG félvezetőgyártóban lévő részesedés eladásából - hívta fel a figyelmet a Dow Jones. Az üzemi nyereség közel a duplájára ugrott, de ebben ugyancsak szerepe volt annak, hogy az információtechnológiai és hálózati részlegnél (ICN) 631 millió euró nyereség keletkezett részlegek értékesítéséből. Pierernek a folyó évre vonatkozó borúlátását pedig az okozta, hogy a rendelésállomány 7 százalékkal, 86,2 milliárd euróra csökkent.
(NAPI)

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet