BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az internetcég veszteségbe vitte a Commerzbankot

2002. november 12. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A harmadik legnagyobb tőzsdén jegyzett német bank, a Magyarországon is érdekelt Commerzbank AG a befektetéseinek értékvesztése és a rossz hitelekre képzett tartalékának duplájára emelése miatt 129 millió euró nettó veszteséget szenvedett el a harmadik negyedévben, ami azonban javulás az egy évvel korábbi 191 millió eurós mínuszhoz képest, mert a Rheinhyp jelzálogbank eladása most 721 millió eurós egyszeri tételt hozott a konyhára - jelentette a Bloomberg. A T-Online International AG 2 százalékos pakettjének elértéktelenedése 531 millió euróval terhelte meg a mérleget, a kétes hitelekre képzett tartalékok pedig 242-ről 436 millió euróra ugrottak. Az adózás előtti veszteség 279-ről 133 millió euróra csökkent, ami megfelel az elemzői várakozásoknak - emlékeztetett a Reuters.
A költségcsökkentés azonban - amelynek keretében a 39 500 alkalmazottból eddig minden kilencediket elküldtek és jövőre várhatóan további 2000-3000 főtől válnak meg - kezd eredményt hozni, hiszen a működési kiadások 10 százalékkal, 1,23 milliárd euróra mérséklődtek. A Commerzbank nem adott éves előrejelzést, de rossz jel, hogy megismételte: a rossz hitelekre várhatóan a tavalyi 1,3 milliárd eurót meghaladó összeget kell elkülönítenie. A folyó negyedév mérlegén mindenesetre már érződni fog az a kiadás, amelyet a különösen gyengén teljesítő befektetési üzletágból legalább 300 fő elküldése okoz. A bank visszafogta vagy felszámolta New York-i, tokiói, szingapúri és prágai értékpapír-kereskedelmi tevékenységét és most azt is közölte, hogy negyedével mérsékli a befektetési üzletágban foglalkoztatottak számát. Az üzletág látványosan leszerepelt: az első kilenc hónapban minden 1000 eurónyi bevételére 1548 euró kiadás esett.
(NAPI)

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet