BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A csőd szélén a MobilCom

2002. november 11. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A német MobilCom AG alapítója, Gerhard Schmid csökkentette a súlyos készpénzhiánnyal küzdő mobilszolgáltatóban lévő részesedését, a cég szóvivője azonban az értékesített mennyiségről nem volt hajlandó nyilatkozni - jelentette a Dow Jones. Schmid korábban 41, felesége pedig mintegy 10 százalékos pakettet birtokolt. A MobilCom egyre nehezebben tud talpon maradni, miután a kisebbségi tulajdonos France Télécom SA szeptember óta nem ad pénzt a működéshez. A berlini gazdasági minisztérium megpróbálja megmenteni a céget, de ennek feltételéül szabta, hogy Schmid beleegyezzen a részvénytulajdonát kezelő megbízott kinevezésébe. Az alapító azonban egyelőre ebbe nem ment bele, gyors megegyezés hiányában viszont az egyre kevesebb készpénzzel rendelkező mobilcég kénytelen lesz csődvédelmet kérni - írta a Süddeutsche Zeitung.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet