BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több mint felével nőtt a Metro nyeresége

2002. november 3. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Metro AG a várakozásokat messze meghaladó mértékben, 58 százalékkal, 51,9 millió euróra növelte nettó nyereségét a harmadik negyedévben 7,2 százalékos forgalomnövekedés mellett. Németország vezető és a világ ötödik legnagyobb hipermarketlánca ennek ellenére egyes áruházak megnyitásának késése miatt 5,5-6-ról 5-5,5 százalékra csökkentette az év egészére szóló árbevétel-növekedési előirányzatát. A cég kitűnő teljesítményt nyújtott annak ellenére, hogy Németországban, ahonnan a Metro árbevételének több mint fele származik, hosszú ideje stagnál a kiskereskedelmi forgalom. A Metro fenntartja korábbi prognózisát, miszerint idén 10 százalékkal nő az egy részvényre jutó nyereség. A Németországon kívüli üzletek részesedése a teljes árbevételben 43,0-ról 46,2 százalékra emelkedett. Az elektronikai ágazat, azaz, a Saturn- és a Media Markt-áruházak árbevétele 24,1 százalékkal, 2,21 milliárd euróra nőtt.
(NAPI)

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet