BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A GM nem siet a FIAT Auto segítségére

2002. november 3. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A legnagyobb olasz ipari csoport, a FIAT S.p.A. az egy évvel korábbi 160 millió euró nettó eredmény helyett 413 millió euró nettó veszteséget szenvedett el, mert autógyártó részlege, a FIAT Auto 120 milliós üzemi vesztesége 340 millió euróra duzzadt. A csoport árbevétele 4,4 százalékkal, 11,99 milliárd euróra süllyedt, nagyrészt amiatt, hogy a FIAT Auto értékesítése 10 százalékkal csökkent. A csoport mintegy 2,5 milliárd eurót kész leírni az autógyártó részleg adósságaiból, hogy konszolidálja a FIAT Autót. Ebben a 20 százalékos tulajdonos General Motors nem óhajt részt venni, mert épp elég gondot okoz neki megnövekedett egyesült államokbeli nyugdíjfizetési kötelezettsége és a hatalmas verseny - írta a Dow Jones.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet