BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekordprofit a Hondánál

2002. október 28. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Rekordnagyságú nyereséggel zárta az áprilisban kezdődött pénzügyi év első hat hónapját a Honda Motor Co. A nettó profit 12 százalékkal, 194,78 milliárd jenre (1 dollár=124,03 jen), üzemi eredménye 2,7 százalékkal, 323,78 milliárd jenre, árbevétele pedig 10 százalékkal, 3850 milliárd jenre emelkedett - jelentette a Dow Jones. A cég világszerte 1,41 millió járművet értékesített, 9 százalékkal többet, mint egy évvel korábban. A második legnagyobb japán autógyár a jen erősödése miatt csökkentette ugyan nyereség-előrejelzését, de így is rekordprofitot vár: a pénzügyi év egészében eszerint 460 milliárd helyett csak 410 milliárd jen lesz a nettó profit a tavalyi 362,71 milliárd után. Az üzemi nyereség 720 milliárd helyett 620 milliárd, az árbevétel 8100 milliárd helyett 7900 milliárd lesz. Ez utóbb ugyancsak jelentősen meghaladja a tavalyi 7360 milliárdot.
(NAPI)

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet