BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megháromszorozódott a Nokia nyeresége

2002. október 17. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A világ vezető mobilkészülék-gyártója, a finn Nokia Oyj a harmadik negyedévben több mint háromszorosára, 610 millió euróra növelte nettó nyereségét, 2 százalékkal bővülő forgalom mellett. Az egy részvényre jutó nyereség az egyszeri tételeket nem számítva 13 százalékkal, 0,18 euróra emelkedett, meghaladva mind a Dow Jones 0,17 eurós konszenzusát, mind a társaság saját, 0,15-0,17 eurós előrejelzését. A piac pozitívan értékelte az eredményeket: a Nokia-részvények árfolyama tegnap délelőtt 9,30 százalékkal, 16,41 euróra, öt hónapja a legmagasabb szintre emelkedett. Jorma Ollila, a cég elnök-vezérigazgatója szerint a siker elsősorban annak tulajdonítható, hogy a kedvezőtlen piaci körülmények ellenére minden korábbinál több új modellel rukkoltak ki, amelyek igen kapósak voltak. Különösen nagy sikert arattak a színes kijelzővel ellátott készülékek.
A Nokia legnagyobb vetélytársával, a Motorolával ellentétben nem vett vissza korábbi prognózisából, miszerint idén 400 millió készüléket értékesítenek. Globális piaci részesedése várakozásaik szerint ez év végére meghaladja a tavalyi 37 százalékot, ami a Motoroláénak több mint kétszerese volt. Az árbevétel mintegy 80 százalékát adó mobilkészülék-gyártó üzletág a harmadik negyedévben 7 százalékkal, 5,63 milliárd euróra növelte árbevételét, 22,2 százalékos, az iparágban a legmagasabbak közé tartozó üzemi nyereségrátával. A hálózati berendezéseket gyártó részleg árbevétele ugyanakkor 7 százalékkal, 1,55 milliárd euróra csökkent, miután a távközlési cégek beruházásai továbbra is alacsony szinten vannak - írta a Reuters.
B. T. J.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet