BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gigantikus csőd Lengyelországban

2002. szeptember 15. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csődöt jelentett az Elektrim SA, amely két évvel ezelőtt még a bankszférán kívüli lengyel gazdaság legnagyobb vállalata volt, s a második legnagyobb telefonhálózat tulajdonosa. A társaság néhány nappal ezelőtt bejelentette, hogy a BRE Bank közvetítésével júliusban összehozott adósságtörlesztési tervet sem tudja végrehajtani (NAPI Gazdaság, 2002. szeptember 4., 6. oldal) és Maciej Radziwill, az Elektrim elnöke kijelentette: vagy elengedik a hitelezők az adósság nagy részét, vagy kénytelenek csődöt jelenteni. Szerinte azonban az utóbbi esetben sokkal rosszabbul járnak a kötvénytulajdonosok. Nyilván arra célzott, hogy csőd esetén a hitelezők nem juthatnak hozzá a társaság vagyonának két legértékesebb darabjához, a legnagyobb kelet-európai mobilcégben, a PTC-ben levő közvetett 24 százalékos tulajdonrészhez és a második legnagyobb lengyel erőműben, a ZE Patnów Adamow Koninban (PAK) birtokolt 38,5 százalékos érdekeltséghez, mivel mindkettő per tárgyát képezi. Az Elektrim piaci értéke a két évvel ezelőtti 1,5 milliárd dolláros csúcsról mára 50 millióra zuhant. A csődhír hatására péntek délután a társaság részvényeinek árfolyama 28,06 százalékkal tovább esett, 1,41 zlotyra.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet