BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A francia kormány támogatást ígért a France Télécomnak

2002. szeptember 5. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A francia állam a France Télécom (FT) többségi tulajdonosaként felelősségteljes befektetőként fog viselkedni, és ha a társaságnak pénzügyi problémái lennének, megteszi a megfelelő lépéseket - jelentette be tegnap közleményben a párizsi pénzügyminisztérium. Az állásfoglalást az tette szükségessé, hogy a lapok közölték: a távközlési vállalat rekordveszteséggel zárja az első félévet, aminek nyomán 10,25 százalékos zuhanással két hónapos mélypontra zuhant az FT részvényeinek árfolyama - jelentette a Reuters. A minisztériumi nyilatkozat után az árfolyam, amely a múlt héten 30 százalékot csökkent, elindult felfelé.
Az FT vesztesége az első félévben a La Tribune című lap szerint az elkerülhetetlen vagyonleírások miatt elérheti a 10-15 milliárd eurót. A telefontársaság az eredmények szeptember 13-ai nyilvánosságra hozatala előtt nem hajlandó kommentálni ezt az állítást. A lap szerint elkerülhetetlennek látszik az állami beavatkozás a 70 milliárd eurós adósságterhet felhalmozó FT-nél. Ennek egyik lehetséges formája egy közel 10 milliárd eurós tőkeemelés, amelyben az állam is részt venne. A francia törvények értelmében az állam részesedése a cégben nem mehet 50 százalék alá (jelenleg 55,5 százalék), ami egy 10 milliárdos kibocsátás esetén azt jelenti, hogy a kormánynak több mint 5 milliárd euró értékben kell vásárolnia az új részvényekből - írta a Bloomberg. A részvénykibocsátással azonban nem ért egyet Michel Bon, a társaság elnöke, akivel a kormány amúgy is elégedetlen, s hírek szerint meneszteni akarja (NAPI Gazdaság, 2002. szeptember 3., 6. oldal).
(NAPI)

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet