A világ legnagyobb acélgyártója, az Arcelor SA az idei első félévet a tavalyinál 44 százalékkal kisebb, 341 millió eurós üzemi nyereséggel zárta a történelmi mélypontra zuhant árak miatt. Miután a második negyedévben az acélárak emelkedni kezdtek, az első negyedévi 22 millió eurós nettó veszteséget sikerült 115 milliós nyereségbe fordítani, s a konjunktúra erősödése nyomán a cég az eredmények javulására számít. Ez volt az Acelor első féléves üzleti jelentése azóta, hogy a társaság tavaly luxemburgi székhellyel létrejött a francia Usinor, a luxemburgi Arbed és a spanyol Aceralia egyesüléséből. A vállalat egyebek között a magasabb nyereségtartalmú cikkek, így például az autóiparban használt acéllemezek gyártásának fokozásával igyekszik javítani eredményein.
