BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kivonul Lengyelországból az Elcoteq

2002. augusztus 21. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Elcoteq Network Corp. elektronikai cég tegnap bejelentette, hogy - nyilvánosságra nem hozott összegért - eladja befejezetlen wroclawi gyárépületét egy francia magáncég lengyel leányvállalatának. Az üzem építését még tavaly abbahagyták, amikor a finn cég úgy döntött, hogy kivonul Lengyelországból, mert a távközlési ipart sújtó recesszió miatt csökkentenie kell a mobilkészülékek gyártását - emlékeztetett a Dow Jones. A Magyarországon két pécsi üzemet működtető Elcoteq többek között a Nokia és más jelentős vállalatok megrendelésére készít mobilkészülékeket és egyéb távközlési berendezéseket. Osmo Kammonen, a cég kommunikációs alelnöke szerint a félig kész épületet sikerült a bekerülési költségnél valamivel többért eladni. Az Elcoteq a második negyedévben az előző három hónaphoz képest 6 százalékkal, 425,2 millió euróra növelte árbevételét, üzemi nyeresége 1,2 millió euró volt az előző negyedévi 6,5 milliós veszteség után (NAPI Gazdaság, 2002. augusztus 2., 6. oldal).
(NAPI)

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet