Az Elcoteq Network Corp. elektronikai cég tegnap bejelentette, hogy - nyilvánosságra nem hozott összegért - eladja befejezetlen wroclawi gyárépületét egy francia magáncég lengyel leányvállalatának. Az üzem építését még tavaly abbahagyták, amikor a finn cég úgy döntött, hogy kivonul Lengyelországból, mert a távközlési ipart sújtó recesszió miatt csökkentenie kell a mobilkészülékek gyártását - emlékeztetett a Dow Jones. A Magyarországon két pécsi üzemet működtető Elcoteq többek között a Nokia és más jelentős vállalatok megrendelésére készít mobilkészülékeket és egyéb távközlési berendezéseket. Osmo Kammonen, a cég kommunikációs alelnöke szerint a félig kész épületet sikerült a bekerülési költségnél valamivel többért eladni. Az Elcoteq a második negyedévben az előző három hónaphoz képest 6 százalékkal, 425,2 millió euróra növelte árbevételét, üzemi nyeresége 1,2 millió euró volt az előző negyedévi 6,5 milliós veszteség után (NAPI Gazdaság, 2002. augusztus 2., 6. oldal).
(NAPI)
