BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Arattak Ázsiában a tévégyártók

Az ázsiai üzleti világ legnagyobb része csalódott a focivébével kapcsolatos reményeinek meghiúsulása miatt, ez alól szinte csak az elektronikai cikkek gyártói a kivételek: a tévékészülékeket és a hűtőszekrényeket úgy vitték, mint a cukrot.

2002. július 10. szerda, 12:23

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ázsiai focirajongók a lehető legjobb körülmények között akarták figyelemmel kísérni a futball-világbajnokságot. Ezért aki csak tehette, megvette a legnagyobb képernyőjű televíziót, amit ki tudott fizetni, mellé a legnagyobb hűtőszekrényt, melyet megtömött egy hónapra elegendő élelmiszerrel és itallal, és magára zárta az ajtót. Ráadásul az éttermek és bárok is kivetítős óriástévék beállításával próbáltak minél nagyobb forgalmat biztosítani.
Ezt látszanak bizonyítani az első vállalati mérlegek is, főleg az LG Electronics Inc.-é. A második legnagyobb dél-koreai elektronikai gyártó forgalma elsősorban a legdrágább televíziós készülékeknek és óriási hűtőszekrényeknek köszönhetően a második negyedévben éves összehasonlításban 15 százalékkal nőtt, és rekordnagyságot, 4,9 ezer milliárd vont (4,2 milliárd dollár) ért el. A második negyedévi nettó nyereség ugyan drámai mértékű, 67 százalékos zuhanást mutat, de csak azért, mert a bázisértéket 1,36 ezer milliárd vonnal (1 dollár=1167,2 von) megdobta, hogy az LG tévéképcső gyárának 50 százalékát tavaly eladták a Philipsnek. A reális eredményt megmutató EBIT (adózás és kamattörlesztés előtti nyereség) 429,4 milliárd von volt, több mint kétszerese a tavalyi 196 milliárdnak, ami még a magas várakozásokat is meghaladta. Jelentős sikert értek el külföldön is, ahol a Reuters jelentése szerint a tavalyi második negyedévinél 53 százalékkal több mobiltelefon-készüléket sikerült értékesíteni. Összességében az LG exportja 31, hazai árbevétele 11 százalékkal emelkedett.
A világbajnokságnak a japán gazdaságra gyakorolt hatása elhanyagolható volt - közölte tegnap Takenaka Heidzo gazdasági miniszter. Messze elmaradtak várakozásaiktól a közlekedési vállalatok, az utazási irodák, az éttermek, szórakozóhelyek, a kiskereskedők, de még a taxisok bevételei is. Jelentős forgalomnövekedést itt is jóformán csak a legdrágább tévékészülékeknél tapasztaltak. A parlament pénzügyi bizottságának meghallgatásán a miniszter úgy nyilatkozott: nem hiszi, hogy a világbajnokság gazdasági mérlege végül negatív lenne, de az bizonyos, hogy érezhető hatással nem volt a világ második legnagyobb gazdaságára.
B. T. J.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet