BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szegény gazdagok

2002. július 8. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gazdag befektetők tavaly mintegy 2,6 ezer milliárd dollárt vesztettek a piacokon Európában és az Egyesült Államokban, ami vagyonuknak mintegy 6 százalékát jelenti - derült ki a Boston Consulting Group (BCG) nemzetközi vállalatvezetési tanácsadó által folytatott felmérésből. Az exkluzív ügyfelek számára vagyonkezelést folytató magánbankok nyeresége az Egyesült Államokban 69, Európában 34 százalékkal zuhant, ami példátlan, és egyelőre idén sincs jele a javulásnak. A jutalékra dolgozó brókercégek szenvedték el a legnagyobb veszteségeket, a megbízási díjat kérő nagybankok viszonylag jobban megúszták. A helyzet a közepes méretű magánbankoknál önvédelmi fúziók sorozatát indította el Svájcban, a nagybankok pedig világszerte erősen visszafogták magánbanki (private banking) tevékenységeik tervezett ambiciózus fejlesztését.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet