BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bővíti kapacitását a Nissan az USA-ban

2002. június 24. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Még be sem fejezték a Nissan Motor Co. új gyárának építését az Egyesült Államokban, Mississippi államban, a sikeres japán autógyár japán lapjelentések szerint máris annak kibővítését tervezi. Az eredeti terv szerint Canton városában 930 millió dolláros befektetéssel jött volna létre az üzem, amelyben jövő évtől négyezer munkás évi 250 ezer autót gyártott volna. Most azt tervezik, hogy további 500 millió dolláros költséggel a kapacitást 400 ezerre növelik és még 1300 alkalmazottat vesznek fel. A szövetségi állam, amely 2000 novemberében közel 300 millió dollárnyi adó- és egyéb kedvezményt ígért a Nissannak, hogy ott építsék fel az üzemet, további 68 millió dollárral segíti a bővítést. A bővítés azt jelenti, hogy az épülők mellé még egy gyártócsarnokot emelnek, ahol 2005-ben indulna meg a termelés. Ezzel az Egyesült Államokban levő másik, a sikeres Altima szedánt gyártó üzemével, és az ugyanerre a piacra termelő mexikói gyárával együtt a Nissan éves amerikai termelési kapacitása 1,3 millió autóra nő.
A japán vállalat szóvivője az új elképzeléseket azzal indokolta, hogy rendkívül megnőtt a kereslet autóik iránt az Egyesült Államokban - jelentette a Bloomberg. A márciussal végződött pénzügyi évben a Nissan 719 ezer gépkocsit adott el az USA-ban, meghaladva a japán piacon elért 714 ezres forgalmát. Az elemzők merész és nem veszélytelen döntésnek tartják, hogy az új termelőbázis három, a piacon még ismeretlen modellt fog gyártani. Ennek is szerepe lehetett abban, hogy a cég részvényeinek árfolyama a tokiói tőzsdén 3,1 százalékkal, 817 jenre (1 dollár=121,30 jen) süllyedt.
B. T. J.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet