Sikeres első negyedévet zárt Európa negyedik legnagyobb közüzemi csoportja, az RWE AG. Az esseni székhelyű német cég üzemi nyeresége 11 százalékkal, 1,3 milliárd euróra emelkedett, kevéssel meghaladva a Bloomberg elemzői konszenzusát. Az árbevétel 5 százalékkal, 14,7 milliárd euróra nőtt. Az RWE pénzügyi igazgatója, Klaus Sturany közölte, hogy az egész évben legalább 10 százalékos forgalomnövekedésre számítanak, de a közeljövőben nem készülnek jelentős akvizícióra, bár továbbra is érdeklődnek az amerikai piac iránt. Az üzemi nyereséget elsősorban az áramszolgáltató üzletág dobta meg, amely 50 százalékkal növelte nyereségét, az energiatermelő ágazat pedig az egy évvel korábbi 19 milliós veszteség után 121 millió euró profitot ért el.
Az elkövetkező időszakban nagy figyelmet kívánnak fordítani korábbi akvizícióik konszolidálására. Az RWE az idén vette meg 4,1 milliárd euróért a Transgas AS-t, a legnagyobb cseh gázszolgáltatót, és megállapodást kötött arról, hogy 5,2 milliárd fontért megveszi a nagy-britanniai székhelyű Innogy Holdings Plc áram- és gázszolgáltató vállalatot. A cég összesen 22 milliárd euró értékben vásárolt fel víz-, áram- és gázműcégeket.
(NAPI)
