A lengyel kormány új privatizációs terveivel összhangban tegnap létrehozta a négy legnagyobb acélgyártót egyesítő részvénytársaságot, a Polish Steel Mills S.A.-t - értesült a Dow Jones. A társaság alaptőkéje meghaladja a 900 millió zlotyt (1 dollár=3,9851 zloty), több mint 16 ezer alkalmazottal dolgozik és a lengyel acéltermelés 70 százalékát adja. Még az idén szeretnék a vállalat 51 százalékát eladni egy stratégiai befektetőnek. A cég adóssága 4,5 milliárd zloty, szerkezetátalakítása várhatólag 3,9 milliárdba kerül. A tartozásból 2 milliárdot részvényekre konvertálnak, ebből fedezik egyebek közt az államvasutakkal, az áram- és gázszolgáltatókkal és a bányatársaságokkal szembeni adósságokat.
