BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Fujitsu-Siemens profitot vár

2002. március 13. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Fujitsu-Siemens Computers BV tegnap bejelentette, hogy a március 31-én záruló üzleti évben az IT-szektor gyengélkedése ellenére fennállása óta első ízben nyereséges lesz, adózatlan eredménye megközelíti a 10 millió eurót. Az európai számítógépgyártók második legnagyobbjaként jegyzett, 50-50 százalékos tulajdonhányaddal 1999-ben létesített japán-német vegyesvállalat éves árbevétele ugyanakkor a megelőző évi 5,9 milliárdról közel 5,4 milliárd euróra csökkent - jelentette a Reuters. A következő üzleti évben a cég egyik legnagyobb piacán, Németországban az IT-szektor 4 százalékos, Nyugat-Európában pedig 2 százalékos árbevétel-csökkenésre számít, ami jóval kisebb az Egyesült Államokban prognosztizált 12 százalékos visszaesésnél. A Fujitsu-Siemens ennek dacára - részben a mobiltávközlési eszközök súlyának növelésével - az árbevétel növelését irányozza elő.
(NAPI)

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet