A tegnapi elektronikus kereskedésben a szingapúri bejegyzésű Flextronics részvényeinek árfolyama 8 százalékot zuhant, miután a világ legnagyobb szerződéses elektronikai gyártója profit warningot adott ki. Ebben közölte, hogy üzleti éve márciussal záruló negyedik negyedében a korábban jelzett 13-16 centes részvényenkénti nyereség (EPS) a tartomány alsó széléhez lesz közelebb. A Wall Street-i konszenzus eddig 3,21 milliárd dolláros árbevétel mellett 15 centes EPS-re számított. A távközlési berendezésgyártók vásárlói azonban visszafogták, sőt várhatóan még tovább csökkentik kiadásaikat. A kedvezőtlen tendenciákra válaszul a Flextronics átszervezéseket hajt végre, ami valószínűleg növeli a negyedévi költségeket. Az utóbbiakat a cég nem részletezte és nem adott prognózist az árbevételére vonatkozóan - hívja fel a figyelmet a Bloomberg. Az előző negyedévben a Flextronics árbevétele éves összevetésben 6,6 százalékkal, 3,45 milliárd dollárra nőtt, így megelőzte fő vetélytársát, a kaliforniai Solectront. A 21 százalékkal, 82 millió dollárra növekvő nettó nyereség pedig 16 centes EPS-t jelentett, miután számos olyan új termék alkatrészeinek gyártását kezdték meg, amelyek rendkívül keresettek lettek, mint például a Microsoft Xbox játékkonzolja (NAPI Gazdaság, 2002. január 25., 6. oldal). A Flextronics egyebek mellett mobiltelefonokat gyárt az Ericssonnak és a Nokiának, alkatrészeket szállít a Cisco hálózati berendezéseihez és a Hewlett-Packard nyomtatóihoz.
Magyarországon a Flextronicsnak a sárvári, a zalaegerszegi és a nyíregyházi ipari parkban vannak gyárai, a leányvállalat a tavalyi eredményről egyelőre nem nyilatkozik, az adatokat legkorábban tavasszal hozza nyilvánosságra.
(NAPI)
