BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra nyereséges

2002. február 7. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

a British Telecom

A British Telecommunications Plc (BT) három egymást követő veszteséges negyedév után a decemberrel záruló három hónapban 721 millió font (1,18 milliárd euró) nettó nyereséget mutatott ki, ami éves összehasonlításban 28 százalékos növekedést jelent. A nyereség főként a vagyoneladásból befolyó 900 millió fontnak köszönhető. Az EBITDA-nyereség 483 millióról 381 millió fontra csökkent, de a piac ennél is kisebb, 330 millió fontos profitra számított. Az árbevétel 4 százalékkal, 5,07 milliárd fontra süllyedt. A legnagyobb brit távközlési vállalat tavaly szinte teljesen átalakult: hatalmas adósságállományának csökkentése érdekében számos vagyonelemet eladott - nettó kötelezettsége a három hónap alatt 2,9 milliárd fonttal, 13,6 milliárd fontra mérséklődött -, rekordnagyságú részvénykibocsátást hajtott végre és kiszállt az egyesült államokbeli AT&T-vel közös vállalatból, a reményeket be nem váltó Concertből.
(NAPI)

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet