BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átváltható kötvényt bocsátott ki az Allianz

2001. november 27. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A legnagyobb német biztosító, az Allianz AG a tervezett 1 milliárd helyett a túljegyzésre való tekintettel 1,2 milliárd euró értékben bocsátott ki az RWE AG közműcég részvényeire átváltható kötvényeket. A Hungária Biztosító tulajdonosának egyik célja a kibocsátással, hogy csökkentse a különböző német iparvállalatokban meglévő több tízmilliárd euró értékű tulajdoni érdekeltségét és rugalmasabbá tegye a portfólióját. Ha a kötvénytulajdonosok teljes egészében becserélik a 2006-ban lejáró, 1,25 százalékos kupont tartalmazó, jelenleg mintegy 1,5 százalékos hozamú papírokat, az Allianz részesedése a korábbi 11,7-ről 7,7 százalékra mérséklődik Európa negyedik legnagyobb közműcsoportjában - írja a Reuters. Az emisszió bevételét az Allianz részben a Dresdner Bank júniusban bejelentett 24 milliárd euró értékű felvásárlásának költségeire fordítja.
A 22,8 millió részvény piacra kerülésének veszélye egyelőre nem fenyegeti az RWE tulajdonosait, mivel a konverziós felár a jelenlegi árfolyamot 20 százalékkal meghaladja. Az RWE részvényeinek árfolyama a kibocsátás sikerének hírére 3,3 százalékkal zuhant, az Allianzé 1 százalékkal gyengült. A biztosító tavaly decemberben 2 milliárd euró értékben bocsátott ki E.ON-, vagy Münich Re-, vagy BASF-részvényekre átváltható kötvényeket, és később 1,7 milliárd euró értékben adott el hasonló Siemens-papírokat, hogy a bevételből két amerikai alapkezelő felvásárlását finanszírozza - emlékeztet a Bloomberg. A mostani után a Reuters szerint még az idén újabb kötvénykibocsátás várható az Allianztól, mert a cég javítani kívánja a szeptember 11-i terrortámadás után némileg meggyengült készpénzpozícióját.
(NAPI)

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet