BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszteséges negyedévet zárt az MAN

Váratlanul veszteséggel zárta a német MAN gépipari csoport a harmadik negyedévet. A cégvezetés az idén már másodízben profit warningot bocsátott ki, hozzátéve, hogy reményei szerint 2003-ra az MAN nyereségessége visszaáll a tavalyi szintre.

2001. november 21. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az MAN AG a harmadik negyedévet meglepetésre 59 millió eurós nettó veszteséggel zárta, szemben az egy évvel korábbi 48 millió eurós adózott nyereséggel; a Dow Jones által megkérdezett elemzők 16 millió euró, a Reuters által megkérdezettek pedig 62 millió euró körüli adózott eredményre számítottak. A cég árbevétele mindazonáltal az egy évvel korábbi 3,20 milliárd euróról 4,02 milliárd euróra nőtt.
Az MAN tegnapi jelentése egyúttal figyelmeztetett arra, hogy az idei adózatlan eredmény a tavalyi 668 millió euró után várhatóan 200 millió euró körüli szintre esik, ami a nyáron prognosztizált egyharmados csökkenésnél is jóval drasztikusabb romlást jelent. Az idei éves árbevétel a tavalyi 14,6 milliárd euróról várhatóan 16,0-16,5 milliárd euróra emelkedik, míg a megrendelésállomány mintegy 100 millió euróval elmarad a tavalyi 15,6 milliárd eurótól. Az árbevétel az év első 9 hónapjában 1 százalékkal, 11,35 milliárd euróra mérséklődött, míg a megrendelésállomány 8 százalékkal, 11,70 milliárd euróra esett vissza.
A német gépipari csoport üzletágai között vezető szerepet játszó haszongépjármű-üzletág az első kilenc hónapban 56 millió euró adózatlan veszteséget könyvelt el, szemben az egy évvel korábbi 167 milliós adózatlan nyereséggel. A szeptemberi terrortámadás következtében különösen kedvezőtlenné vált piaci körülmények dacára az MAN vezetése bízik abban, hogy a már korábban elhatározott átalakítások és költségcsökkentések - beleértve a 6 ezer főt érintő létszámleépítést - a jövő év második felére már újra nyereségessé teszik a céget, és nyeresége 2003-ra már megközelíti a 1999/2000. évi szintet.
Az MAN részvényei a hír nyomán 2,2 százalékkal, 22,20 euróra gyengültek; az árfolyam csúcspontján, az első félévben még 34,75 euró volt a kurzusuk.
G. S.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet