BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megugrott az E.ON nyeresége a harmadik negyedévben

2001. november 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az E.ON AG üzemi nyeresége a harmadik negyedévben 79 százalékkal, 751 millió euróra növekedett. A Magyarországon számos érdekeltséggel rendelkező német közüzemi szolgáltató csoport az eredmény látványos javulását a költségszint csökkentésével, az energiaárak emelkedésével és az új akvizíciók, elsősorban svéd Sydkraft AB energiaszolgáltató megvásárlásának hatásával indokolja. A Veba és a Viag tavalyi összeolvadása nyomán létrejött E.ON az év első kilenc hónapjában 2,86 milliárd euró üzemi nyereséget ért el, 55 százalékkal többet, mint tavaly. A kilenchavi nettó profit ugyanakkor 3,59 milliárdról 1,03 milliárd euróra zuhant - szemben a Dow Jones elemzői által várt 1,12 milliárddal -, de a tavalyi nyereséget jelentősen megnövelték a divesztíciók. Az árbevétel hasonló okok miatt az egy évvel korábbi 69,20 milliárdról 64,30 milliárd euróra olvadt.
Ulrich Hartmann vezérigazgató a csoport által végrehajtott nagy-britanniai, svédországi és finnországi akvizíciókat azzal indokolta, hogy az E.ON eredményei ezáltal kevésbé függenek a németországi piactól, ahol az elektromos áram tarifája a liberalizáció következtében felére olvadt. Bár a csoport idei mérlegét a súlyosan veszteséges MEMC félvezetőgyártó eladása 827 millió euró rendkívüli kiadással terheli meg, az éves üzemi nyereség várhatóan jelentősen meghaladja a tavalyi szintet.
G. S.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet