BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszteséges negyedévet zárt a Sanoma

A VNU lapjainak megvétele óta magyarországi érdekeltségekkel is rendelkező Sanoma finn médiacsoport nyeresége számottevően csökkent az év első kilenc hónapjában, a harmadik negyedévben pedig veszteséges volt a cég a reklámbevételek visszaesésének és a nyomdaköltségek emelkedésének hatására.

2001. november 12. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A finn Sanoma WSOY Corp. árbevétele a harmadik negyedévben éves összevetésben 8,3 millió euróval, 353,8 millió euróra emelkedett, ugyanakkor az egy évvel korábbi 13,1 millió euró nettó nyereséggel szemben 5,1 millió veszteséget könyvelt el. A cég közleménye az eredmény romlását a hirdetési kereslet visszaesésével és a nyomdai költségek drágulásával indokolta. A Sanoma a közelmúltban vásárolta meg 1,25 milliárd euróért a VNU NV sajtóportfóliójának nagy részét - többek között a holland csoport magyarországi lapjait -, az akvizícióból származó eredményeket azonban csak a negyedik negyedévtől vonja be mérlegébe. Ennek nyomán a cégvezetés az éves árbevétel és üzemi nyereség 20-20 százalékos növekedését várja. A rendkívüli tételek nélküli adózott profit mindazonáltal a vagyonkezelésből származó nyereség visszaesése miatt várhatóan elmarad a tavalyi szinttől.
Az év első kilenc hónapjában az előző évi azonos időszakához képest a Sanoma rendkívüli tételek nélküli nettó nyeresége 60 százalékkal, 45 millió euróra, adózott nyeresége pedig nem kevesebb, mint 72 százalékkal, 21,8 millió euróra csökkent. A tényleges eredmény közel 50 százalékkal elmaradt a Reuters által megkérdezett elemzők becsléseinek átlagától. Az árbevétel 3,6 százalékkal, 1,007 milliárd euróra bővült.
(NAPI)

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet