BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Leépít a Ford

2001. november 6. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az amerikai Ford Motor Co. autóipari csoport lapértesülések szerint 7 százalékkal csökkenteni akarja a szerződéses megbízásokban kiadott munkákat, ezenfelül mintegy 8 ezer fő elbocsátását tervezi az Egyesült Államokban az adminisztratív állományból, ami az ilyen munkakörben dolgozók 20 százalékát jelenti.
A Ford már korábban 4-5 ezres munkahelycsökkentést jelentett be, korai nyugdíjazás keretében. A létszámlefaragástól több mint egymilliárd dolláros megtakarítást remélnek. A konszern vezetése ezen a héten tanácskozik a szanálási stratégiáról, de szóvivője szerint a leépítésről január előtt nem hoznak végleges döntést.
(NAPI)

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet