Az amerikai Ford Motor Co. autóipari csoport lapértesülések szerint 7 százalékkal csökkenteni akarja a szerződéses megbízásokban kiadott munkákat, ezenfelül mintegy 8 ezer fő elbocsátását tervezi az Egyesült Államokban az adminisztratív állományból, ami az ilyen munkakörben dolgozók 20 százalékát jelenti.
A Ford már korábban 4-5 ezres munkahelycsökkentést jelentett be, korai nyugdíjazás keretében. A létszámlefaragástól több mint egymilliárd dolláros megtakarítást remélnek. A konszern vezetése ezen a héten tanácskozik a szanálási stratégiáról, de szóvivője szerint a leépítésről január előtt nem hoznak végleges döntést.
(NAPI)
