Norvégia legnagyobb távközlési vállalata, a Telenor ASA - amely a hétfőn aláírt megállapodás értelmében százszázalékos részesedést szerzett a Pannon GSM Távközlési Rt.-ben - a várt 1,7 milliárdnál is nagyobb, 2,55 milliárd korona (1 dollár=8,8052 korona) adózás előtti veszteséggel zárta a harmadik negyedévet az egy évvel korábbi 313 millió korona nyereség után. Nettó nyeresége ugyanakkor 757 millió korona volt, szemben a tavalyi 287 milliós veszteséggel. Az árbevétel 9,48 milliárdról 10,85 milliárd koronára emelkedett. A Telenor a negyedév folyamán 2 milliárd koronát írt le az akvizíciókon elszenvedett veszteségei miatt. Tormod Hermansen, a Telenor vezérigazgatója úgy nyilatkozott, hogy ezentúl az erőteljes növekedés helyett a nyereségességet kell elsődleges fontosságúnak tekinteniük, és a korábban tervezettnél kevesebbet fordítanak befektetésekre. A cég az idén eredetileg 15-20, jövőre 12 milliárd korona befektetésére készült.
Az első kilenc hónapban jól teljesített a mobiltelefon-ágazat: árbevétele 9,0 milliárd koronára emelkedett az egy évvel korábbi 7,1 milliárdról. A cégnek ugyanakkor sikerült megőriznie 73 százalékos részesedését Norvégia vezetékestelefon-piacán. A vezetékes üzletág az év első háromnegyedében 13,9 milliárd koronás árbevételt ért el a tavalyi 13,7 milliárd után.
(NAPI)
