A Renault SA gépkocsigyár közölte, hogy üzemi nyeresége a második félévben a gyenge első félévi szintnél is alacsonyabb lesz (az első félévben a tavalyi 5,5 százalékról 1,6 százalékra olvadt a profitráta).
A cég árbevétele a harmadik negyedévben a vártnál kisebb mértékben, éves összevetésben 9,7 százalékkal, 8,227 milliárd euróra nőtt. Az eredmény döntő része a Renault által 36,8 százalékban birtokolt japán Nissan Motorsból származott, amely a tavalyi 56 milliót követően az első félévben 220 millióval, az év egészében pedig várhatóan már 493 millió euróval járul hozzá a cég nyereségéhez. A Nissan az üzleti év szeptember végén zárt első felét 230 milliárd jen (1,9 milliárd dollár) összegű adózott profittal zárta. A Financial Times értesülése szerint a Nissan várhatóan már a jövő héten hivatalosan bejelenti, hogy 10 százalékot meghaladó részesedéshez jut a Renault-ban, amely ezzel egyidejűleg 44,4 százalékra növeli a japán cégben meglévő üzletrészét.
A Volvo AB az első 9 hónapban 980 millió svéd korona veszteséget könyvelt el, szemben az egy évvel korábbi időszakban realizált 3,52 milliárd korona adózott profittal (1 dollár=10,6164 korona); ezen belül a harmadik negyedév 1,62 milliárdos üzemi veszteséggel zárult, szemben a tavalyi 691 millió koronás üzemi nyereséggel.
A világ második legnagyobb haszongépjármű-gyártójának árbevétele az elmúlt 9 hónapban ugyanakkor erőteljesen, 87,2 milliárdról 132 milliárd koronára bővült.
A VW-csoporthoz tartozó Skoda autógyár az év első háromnegyedében 13,5 százalékkal, 357 ezerre növelte értékesítési volumenét. A cseh gyár idén 460 ezer gépkocsit állít elő, ennek legnagyobb része a német piacra kerül.
G. S.
