A Ford Motor Co. a harmadik negyedévet 692 millió dollár, azaz részvényenként 38 cent nettó veszteséggel zárta. Az egyszeri kiadások nélkül 502 millió dollár volt a veszteség. Az eredmény megfelel a tőzsdei várakozásoknak. A világ második legnagyobb gépjárműgyártójával 1992 óta először fordult elő, hogy két egymást követő negyedévet negatív eredménnyel zárt, a második negyedévben ugyanis 551 millió volt az üzemi veszteség. Egy évvel ezelőtt még 888 millió dollár nettó profitot mutattak ki. Az árbevétel éves összevetésben 9 százalékkal, 36,55 milliárd dollárra apadt. Az észak-amerikai gyártási volumen 23 százalékkal, 813 ezerre csökkent. A veszteséghez az emelkedő termelési költségek mellett a vásárlóknak nyújtott hiteltámogatások, valamint a Hertz autókölcsönző forgalmának a szeptemberi terrortámadást követő 30-35 százalékos visszaesése is hozzájárult.
(NAPI)
