BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kifuthat a pénzből az Opel

2001. szeptember 5. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Adam Opel AG karácsonyra valószínűleg kifogy a készpénzből - értesült vállalati forrásokból a Capital üzleti hetilap. A Capital szerint év végére mindössze 20 millió euró lesz a cég kasszájában. A General Motors német vállalata a lap információja szerint az idei évre 455 millió euró üzemi veszteséget és nullszaldós adózatlan eredményt vár, miután a csökkenő eladások következtében 13 európai üzemében csökkentett kapacitással kénytelen termelni. Az Opel gyárainak éves kapacitása jelenleg 350 ezerrel haladja meg az értékesítési volument. Az elmúlt évek fokozatosan csökkenő jövedelmezőségét követően az Opel utolsó üzleti évét 982 millió márka üzemi veszteséggel zárta (1 euró =1,95583 márka).
Carl-Peter Forster, az Opel idén beiktatott elnöke korábban közölte, hogy a veszteség kiküszöbölése érdekében javítani kívánják a márka megítélését, csökkentik a költségeket és a gyártókapacitást. A cég korábban nyilvánosságra hozott, Olympia fedőnevű átalakítási programja évi 2 milliárd euró megtakarítását irányozza elő. A felügyelőbizottság szeptember 24-i ülésén Forster várhatóan megnevezi azokat a gyárakat, amelyek bezárását, illetve amelyekben a műszakszám visszafogását javasolja; a leépítések megfigyelők szerint elsősorban a bochumi, a kaiserslauterni és az antwerpeni üzemeket érinthetik.
G. S.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet