BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az átalakítás miatt veszteséges az Alcatel

2001. július 26. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Alcatel SA francia távközlésiberendezés-gyártó csoport 3,117 milliárd euró veszteséget mutatott ki az idei második negyedévben, szemben az egy évvel korábbi 344 millió eurós nettó profittal, figyelembe véve a vállalat átalakításával járó egyszeri - 3,2 milliárd euróra rúgó - kiadásokat, illetve az eladatlan készletek leírásából származó költségeket. Az üzemi nyereség pro forma alapon 592 millióról 136 millió euróra esett vissza, az árbevétel ugyanakkor 4,5 százalékkal, 6,767 milliárd euróra emelkedett. A Reuters által megkérdezett elemzők 60-120 millió euró közti üzemi nyereséget prognosztizáltak.
A szektorán belül a negyedik legnagyobb európai vállalatnak számító Alcatel az idén 20 ezer fővel - 18 százalékkal - csökkenti létszámát, ezen belül 4000 időszaki szerződést nem újítanak meg, kétezren pedig a termeléskiszervezések nyomán hagyják el a céget. A harmadik negyedévre a vezetés az egy évvel korábbinál kisebb, az év egészére viszont a tavalyival nagyjából megegyező árbevételt vár. A távközlési szektor általános gyengélkedését megszenvedő vállalat nemrég még a Lucent Technologies Inc. megszerzésével próbálta megoldani gondjait, az egyesült államokbeli konkurens azonban csak az egyenlő felek közti fúziót fogadta volna el, így a megállapodás kútba esett (NAPI Gazdaság, 2001. május 31., 6. oldal).
Az Alcatel a szerdai záróárfolyamnál 4,67 százalékkal magasabban, 17,70 eurón nyitott csütörtökön a párizsi tőzsdén, majd némi emelkedés után ugyanerre a szintre esett vissza. A papír árfolyama idén már 72 százalékkal csökkent - emlékeztetett a Bloomberg -, mostani erősödését az magyarázza, hogy az üzemi nyereség végül is több lett a vártnál.
(NAPI)

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet