Az Egyesült Államokban az elmúlt hónapban éves összevetésben 0,3 százalékkal nőtt az eladott új gépjárművek száma, amire tavaly szeptember óta nem volt példa. Bár az Észak-Amerikában gyártott járműveket tekintve a piacvezető General Motors Corp. eladási volumene 2,7 százalékkal, a Ford Motor Co.-é 7,8 százalékkal tovább csökkent, a DaimlerChrysler AG amerikai üzletága 1,4 százalékos, a Toyota Motor Corp. pedig 20 százalékos növekedést jelentett. A márkakereskedők az utóbbi félévben a legmagasabb szintre emelkedő fogyasztói bizalmat kihasználva a potenciális vevőket különböző kedvezményekkel igyekeztek magukhoz csábítani; ennek eredményeként júniusban összesen 1,63 millió új személygépkocsit és könnyű haszonjárművet sikerült értékesíteni, jóval többet, mint amire a 0,9 százalékos csökkenést valószínűsítő elemzők számítottak. A kereskedelmi minisztérium jelentése szerint az amerikai fogyasztók kiadásai májusban 0,5 százalékkal - azaz a jövedelememelkedésüket kétszeresen felülmúló ütemben - nőttek, ami jelentősen hozzájárult a gazdasági aktivitás szinten tartásához.
G. S.
