BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét feljövőben az amerikai autópiac

2001. július 4. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Egyesült Államokban az elmúlt hónapban éves összevetésben 0,3 százalékkal nőtt az eladott új gépjárművek száma, amire tavaly szeptember óta nem volt példa. Bár az Észak-Amerikában gyártott járműveket tekintve a piacvezető General Motors Corp. eladási volumene 2,7 százalékkal, a Ford Motor Co.-é 7,8 százalékkal tovább csökkent, a DaimlerChrysler AG amerikai üzletága 1,4 százalékos, a Toyota Motor Corp. pedig 20 százalékos növekedést jelentett. A márkakereskedők az utóbbi félévben a legmagasabb szintre emelkedő fogyasztói bizalmat kihasználva a potenciális vevőket különböző kedvezményekkel igyekeztek magukhoz csábítani; ennek eredményeként júniusban összesen 1,63 millió új személygépkocsit és könnyű haszonjárművet sikerült értékesíteni, jóval többet, mint amire a 0,9 százalékos csökkenést valószínűsítő elemzők számítottak. A kereskedelmi minisztérium jelentése szerint az amerikai fogyasztók kiadásai májusban 0,5 százalékkal - azaz a jövedelememelkedésüket kétszeresen felülmúló ütemben - nőttek, ami jelentősen hozzájárult a gazdasági aktivitás szinten tartásához.
G. S.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet