Megugrott az Intel Corp. részvényeinek árfolyama a New York-i zárás utáni kereskedésben, illetve délelőtt a frankfurti tőzsdén azt követően, hogy a világ legnagyobb félvezetőgyártója bejelentette: a második negyedévben az előrejelzések alsó határának megfelelően alakulnak az eladásai. Az 5,7 százalékos, illetve 7 százalékos növekedést az magyarázza, hogy az elemzők arra számítottak: az egyesült államokbeli vállalat lefelé módosítja korábbi prognózisát.
A mostani jelentés az első az utóbbi négy negyedévben, amelyben az Intel nem vett vissza az előrejelzésében szereplő adatokból. A befektetők ezt azért is különösen örvendetesnek tartják - emlékeztet a Bloomberg -, mert a vezető technológiai cégek zöme továbbra is sorra adja ki a figyelmeztetéseket eredményei várható romlásáról. Az Intel jelzése, miszerint az eladások értéke valamivel az áprilisban prognosztizált 6,2-6,8 milliárd dolláros sáv közepe alatt lesz, manapság pozitív fejleménynek számít, ráadásul a cég azt is hozzátette, hogy a mikroprocesszorok iránti kereslet egyre inkább stabilizálódik. Az első negyedév árbevétele 6,68 milliárd dollár volt.
A Dow Jones által ismertetett elemzői becslések szerint a második negyedévben 11 cent részvényenkénti nyereségre számíthat a félvezetőgyártó, szemben az egy évvel korábbi, 8,3 milliárd dollár árbevétel mellett elért 45 centtel.
(NAPI)
