Az Alitalia S.p.A. eláll attól, hogy nemzetközi csomópontként használja a Milánó közelében levő Malpensa repülőteret - közölte az olasz nemzeti légitársaság éves közgyűlésén a nemrég kinevezett vezérigazgató, Francesco Mengozzi. A nemzetközi statisztikák is azt mutatják - idézte az Il Sole-24 Ore gazdasági napilap Mengozzit -, hogy a csomópontokra alapozott stratégiáról jobb lemondani. A rosszul működő, nehezen megközelíthető Malpensát nemrég újították fel óriási költséggel, de a légitársaságok továbbra is szívesebben használják a régebbi, a városhoz közel eső Linatét.
A tavalyi évét 483 milliárd líra (215 millió dollár) veszteséggel záró Alitalia az év második felére alakítja ki új stratégiáját, s újratervezi járathálózatát is - jelentette be a vezérigazgató. Kidolgozásakor figyelembe veszik azt az új szövetséget is, amelyről a társaság reményei szerint még a nyár előtt megállapodnak valamelyik nagy európai vagy amerikai légitársasággal. Az Air France-szal való állítólagos tárgyalásokról Mengozzi azt mondta, hogy technikai jellegű egyeztetések folynak. Az Il Sole-24 Ore szerint a jövőben az Alitalia ismét a római Leonardo da Vinci repülőteret használná bázisaként, az interkontinentális forgalmat pedig a potenciális szövetséges már meglevő csomópontjáról - adott esetben a párizsi Charles De Gaulle repülőtérről - bonyolítaná le.
(NAPI)
