BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb lengyel erőművet vehet a francia SNET

2001. május 24. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A francia állami szénbányászati vállalat, a Charbonnages de France (CdF) többségi tulajdonában levő Société Nationale d' Electricité et de Thermique (SNET) szerzett kizárólagos jogot arra, hogy a lengyel Elektrocieplownia Tychy áram- és hőerőmű 45 százalékos tulajdonrészének megvásárlásáról tárgyaljon a varsói kincstárügyi minisztériummal - jelentette be a minisztérium szóvivője. A felső-sziléziai Tychy városában működő erőműre kiírt tenderen a SNET mellett eddig versenyben volt a Kogeneracja és az Elektrocieplownia Kraków alkotta konzorcium is; mindkét lengyel energiacég a francia állami Electricité de France (EdF) tulajdonában van. (Az EdF egyébként kisebbségi tulajdonos a SNET-ben is, együtt a spanyol Endesával.)
A kincstárügyi minisztérium 2001 harmadik negyedévére tervezi lezárni a Tychy-ügyletet. A lengyel kormány ez év elején úgy nyilatkozott - emlékeztet a Reuters -, hogy idén legalább három kombinált erőművet el akar adni a tulajdonában levő hatból. A SNET az év elején már meghatározó részesedést szerzett az északkeleti országrészben levő Elektrocieplownia Bialystok kombinált erőműben, és a lehetséges vevők közé került a Lengyelország déli részén található Elektrownia Skawina áramtermelőre kiírt pályázaton is.
(NAPI)

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet