November 8-án kezdik árulni az USA-ban a Microsoft Corp. videojáték-konzolját, az Xboxot, az indulásra 600-800 ezer készülék lesz készen - jelentette be a szoftvergyártó Xbox-felelőse, Robbie Bach a Los Angeles-i Electronic Entertainment Expón. A konzol ugyanannyiba fog kerülni, mint a nagy konkurens, a Sony Corp. PlayStation2-je, vagyis 299 dollárba. A fiatalabbakat - a Pokémon-rajongókat - megcélzó Nintendo Co. november 5-én hozza ki a maga újdonságát, a Gamecube-ot, amely a Reuters szerint várhatóan olcsóbb lesz a másik kettőnél.
A Microsoft 1-1,5 millió Xboxot akar eladni az év végi ünnepi szezonban, a Mexikó mellett Magyarországon is gyártandó gépekhez induláskor 15-20-féle játékot kínálnak majd, de már 80-nak a fejlesztésén dolgoznak. Ezek harmada készül a Microsoftnál, a többit olyan cégek szállítják, mint a Sega, az Electronic Arts és a Capcom. Az Xbox marketingjére 500 millió dollárt szánnak az első másfél évben; ez lesz a vállalat eddigi legnagyobb kampánya.
A Sony 26 játékkal kezdett a PlayStation2 tavaly októberi piacra dobásakor - amely a félvezetőhiány miatt kicsit akadozott -, a mostani kínálata pedig 100 címig terjed. A japán vállalat kedden jelentette be, hogy megállapodást kötött az AOL Time Warner Inc.-del, amelynek értelmében az internetre csatlakoztatható PlayStation2-n hozzáférhetővé válnak az AOL chat-, email- és SMS-szolgáltatásai is, az online-játékok mellett. A már árusított konzolok tulajdonosai speciális adaptert kaphatnak a szolgáltatások igénybevételéhez; az AOL-csatlakozásra eleve alkalmassá tett gépeket tervek szerint ez év végétől forgalmazzák.
(NAPI)
