BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó negyedévet zárt a FIAT

A FIAT S.p.A. 11 százalékkal növelte profitját az idei első negyedévben, miután a csoport biztosítási, illetve mezőgazdasági gépgyártó érdekeltségének eredményei bőven ellensúlyozták az autóipari részleg veszteségét.

2001. május 14. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A legnagyobb olasz ipari csoportnak számító FIAT az első negyedévben 125 millió euróra növelte adózás előtti nyereségét az egy évvel korábbi 113 millióról, 3 százalékkal, 14,7 milliárd euróra emelkedő árbevétel mellett. A nettó profit az egy évvel korábbinak több mint háromszorosára, 193 millió euróra szökött fel.
A csoport árbevételének mintegy felét adó FIAT Auto 16 millió euró veszteséggel zárta a negyedévet - szemben az egy évvel korábbi 20 milliós profittal -, amit a vállalat közleménye mindenekelőtt a Nyugat-Európában és Lengyelországban szűkülő keresletnek tud be. A Toro Assicurazioni biztosító ezzel szemben 5 millió euró, a CNH mezőgazdasági és építőipari gépgyártó részleg pedig 55 millió euró nyereségre tett szert a bázisidőszak 21 milliós, illetve 10 milliós vesztesége után. Az Iveco teherautó-gyártó teljesítménye stabil maradt, 64 millió euró adózás előtti eredményt ért el az egy évvel korábbi 67 millió után.
A FIAT vezetése továbbra is arra számít, hogy korábbi előrejelzésének megfelelően az év egészét tekintve 1,1 milliárd euró adózás előtti nyereséget ér el - idézte a vállalat közleményét a Bloomberg. Az autógyártó részlegtől 200 millió euró üzemi nyereséget várnak, ebben nagy szerepet játszhat a General Motors Corp.-nel létrehozott vegyesvállalat, amelynek révén megoszthatják az egyesült államokbeli autógyárral az alkatrész-beszerzési és motorfejlesztési költségeket.
A vállalat a vizsgált időszakban megvált több olyan érdekeltségétől, amely nem rendelkezett meghatározó részesedéssel a maga piacán; ilyen volt például a Magneti Marelli alkatrészgyártó légkondicionálókra szakosodott egysége, amelyet a japán Denso Corp. vett meg mintegy 470 millió euróért. A FIAT márciusban előzetes megállapodást kötött a ThyssenKrupp AG-val, aminek értelmében a német cég megveszi a Magneti Marelli felfüggesztési elemeket termelő részlegét 550 millió euróért.
(NAPI)

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet