BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Célegyenesben az AT&T feldarabolása

Az amerikai AT&T Corp. a részvényesek jóváhagyását várja korábban ismertetett tervéhez, amelynek értelmében négy tőzsdén jegyzett cégbe szervezi tevékenységét. A cél a nagyobb növekedés biztosítása mellett az, hogy rugalmasabbá tegye tevékenységét és csökkentse adósságállományát.

2001. május 14. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A legnagyobb amerikai vezetékes távolsági telefonszolgáltató és kábéltévé-társaság, az AT&T a tavaly októberben már ismertetett elképzelésnek megfelelően az amerikai tőzsdefelügyelethez (SEC) most benyújtott 400 oldalas terv szerint négy különálló cégbe szervezné tevékenységét. Az egyik cégbe a lakossági és a vállalati előfizetők kiszolgálását viszi, a másikba a szélessávú szolgáltatások kerülnek: e két céget az egy éven belül végrehajtani tervezett első nyilvános kibocsátás (IPO) után tőzsdére is viszi. Ezt követően, ha a részvényesek jóváhagyják a tervet, újabb két céget hoz létre, részben az újakból, részben a megmaradó régiből, így végeredményben négy vállalat lesz: egy mobilszolgáltató, egy szélessávú internet- és kábelszolgáltató, egy vállalati ügyfelekre, valamint egy lakossági ügyfelekre szakosodott cég. A felosztás véglegesítése után a részvényesek mindegyik üzletágban tulajdonosok lesznek - áll a csoport közleményében.
Az AT&T - mint a Reuters kommentárja rámutat - már jó ideje azon dolgozik, hogy a kevésbé nyereséges hagyományos vezetékes telefonszolgáltatás mellett hatékonyabbá tegye a sokkal nagyobb növekedési lehetőséggel rendelkező üzletágakat és a most bejelentett terv egyúttal nagyobb pénzügyi rugalmasságot is biztosít, minthogy az adósságállomány megoszlik a négy részleg között. A csoport intenzíven dolgozik mérlegének megtisztításán és adósságállományának vagyonelemek eladásából származó bevételekből való csökkentésén, amit a felosztás és az azokhoz kapcsolódó részvényértékesítések révén is elő kíván segíteni. A tavaly év végi állapot szerint az AT&T adósságállománya - mint a SEC-hez eljuttatott tervből kiderül - 65 milliárd dollárt tett ki, amelyet az első negyedév végére 47,5 milliárd dollárra csökkentett, és várakozásai szerint a közeljövőben további 11,4 milliárdot farag le belőle. Ennek érdekében eladólistára kerül a Time Warner Entertainmenttel közös vállalatban lévő részesedés és a Cablevision Systems Corp. kábeltévé. Az AT&T a múlt héten közzétett adatok szerint az első negyedévben 366 millió dollár nettó veszteséget szenvedett el.
B. P. A.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet